Порівняння контактних лінз та окулярів

Сравнение контактных линз и очков

Часто на форумах про засоби корекції зору можна зустріти діалоги між тими, хто давно використовує контактні лінзи і тими, хто поки не може зважитися зробити крок вперед від окулярів. У цій невеликій статті ми порівняли, мабуть, самі об'єктивні чинники, причому з боку обох варіантів.

     Контактні лінзи      Окуляри
Рухаються разом з вашим оком, підтримуючи природне поле зору  Щоб розглянути предмет, потрібно піднімати, опускати або повертати голову
Не мають рамок, що перешкоджають вашому зору  У очок поле зору завжди обмежена оправою або краєм полімерної лінзи
Спотворення об'єктів в контактних лінзах значно менше  Чим більше діоптрій, тим сильніше спотворюються об'єкти в бічних секторах лінзи
Контактні лінзи не запотівають, що не заливаються брудом або дощем  Потрібно регулярно протирати, виходячи з теплого приміщення, в тумані, під час дощу, в пилову погоду. У цей момент ви залишаєтеся беззахисні 
Контактні лінзи відмінно підходять для занять спортом та інших фізичних вправ  Для очок потрібно спеціальне кріплення, щоб не втратити їх, час від часу їх потрібно поправляти, також залишається необхідність часто крутити головою 
Багато хто вважає, що вони краще виглядають в контактних лінзах  Окуляри вже давно сформували стереотип ботана або людини з минулого, особливо коли ви бачите товсту рогову оправу. Також окуляри завжди додають людині вік.
Контактні лінзи надають велику виразність очам, можуть поміняти колір очей 

Співрозмовник, дивлячись в очі людині, яка носить окуляри, завжди бачить трохи спотворене зображення, що створює підсвідомий дискомфорт у співрозмовника. 


Деякі речі, які потрібно пам'ятати про контактні лінзи

     Контактні лінзи vs окуляри      А чи недолік це?
Контактні лінзи вимагають більш ретельного початкового обстеження очей     На перший погляд - це зайві витрати часу. З іншого боку, ви в значній виграші, тому що заздалегідь виключаєте практично всі побічні наслідки для здоров'я очей.
Контактні лінзи вимагають регулярних профілактичних візитів до офтальмолога Регулярно відвідувати офтальмолога - це обов'язкова річ для кожного, не має значення, носите ви лінзи, окуляри або не використовуєте нічого з цього.  Ті ж, хто носить окуляри, впадають в якусь ілюзію «вирішеної проблеми із зором», забуваючи, що вибрати окуляри це далеко не панацея для здоров'я очей. 
Догляд за лінзами також вимагає більше часу Це не природніше, ніж регулярно міняти натільну білизну, чистити зуби, зачісуватися. Ми доглядаємо за важливими для нас предметами і вони платять нам комфортом і безпекою натомість.
Якщо ви збираєтеся носити контактні лінзи регулярно, вам доведеться правильно їх чистити і зберігати, дотримуватися графіків заміни Виробники контактних лінз вже давно подбали про це, продумавши конструкцію упаковки для лінзи, контейнер для лінз і склад розчину. Все це істотно спрощує правильний догляд за лінзами.
Якщо ви носите одноразові лінзи або лінзи планової заміни, вам слід уважно дотримуватися розклад заміни лінз Час від часу на форумах зустрічаються фрази «знаючих» людей, на кшталт «я купила собі одне місячні лінзи, а носила їх два місяці - і нічого не сталося ». Будь ласка, не йдіть таких порад «знавців». Адже ви не вживаєте в їжу прострочені продукти харчування, не їздите взимку на літніх шинах. Хоча в тематичних форумах цілком можна знайти коментарі на кшталт таких «я всю зиму відкатав на літній гумі - і нічого, значить, зимова гума - це все вигадки», «а я з'їв ковбасу, термін придатності якої минув тиждень тому - і як бачите живий, значить, терміни придатності - це все витівки виробників ». Почнуться неприємності з очима, розбиратися з проблемами доведеться тільки вам, а не «знавцям» з форумів. Запобігти проблему завжди дешевше і простіше, ніж виправляти наслідки!  

Вчіться на чужих помилках  і робіть вибір обдумано! Відмінного вам зору!